po ngarkohet...

Type to search

Vranësira e shi, ky është moti për sot

Kronikë

Vranësira e shi, ky është moti për sot

Ndaje me miqtë

Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës.

Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në ekstremin Verior dhe zonat Lindore kryesisht vonë pasdite dhe në mbrëmje kur priten shira vranësira në zona të izoluara veriore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në të dy ekstremet ditore duke variuar nga 13 në mbi 35°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në det të vijojë dallgëzimi deri 2 ballë.

Lini komentin tuaj

Your email address will not be published. Required fields are marked *