LOADING

Type to search

Lajme

Reshjet pushtojnë vendin, si do të jetë moti gjatë pasdites

Share

E hëna ka nisur me reshje në një pjesë të mirë të vendit dhe kështu pritet të vijojë.

IGJEUM ben me dije se nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër.

RESHJET

Në përgjithësi, priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Gjithsesi, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër (jo më shumë se 1 orë), më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 21 / 29 °C
në vendet e ulëta: 19 / 31 °C
në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA
Era do të fryjë e lehtë deri mesatare

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *