po ngarkohet...

Type to search

Ministri më ‘llafazan’? I besuari i Ramës, rekord fjalimesh

Parlament

Ministri më ‘llafazan’? I besuari i Ramës, rekord fjalimesh

Ndaje me miqtë

Kush është ministri më “llafazan” i Ramës? Sipas ISP ministri i cili ka mbajtur më shumë fjalime në Kuvendin e Shqipërisë është ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj.

Ahmetaj konkurron Ramën me 11 fjalime gjatë periudhës Janar-Korrik, 2018.

Lindita Nikolla ka mbajtur 7 fjalime, Ditmir Bushati 5 fjalime, Fatmir Xhafaj 5 fjalime dhe Niko Peleshi 5 fjalime.

Ndërkohë, më pak kanë folur Mirela Kumbaro me 2 fjalime dhe Olta Xhaçka, vetëm me një fjalim në 7 muaj parlament.

Lini komentin tuaj

Your email address will not be published. Required fields are marked *